Sauna je liekom chudobného človeka.
Fínske príslovie

Dlhodobé skúsenosti s elektroinštaláciami využívame v konštrukčnom riešení našich sáun, ako je napr. regulácia teploty, diaľkové ovládanie svietidiel,  GSM komunikácia  (spustenie sauny na diaľku - ktoré sa využíva na predhriatie sauny), chromoterapia - farebná terapia (pôsobenie príjemného farebného svetla na ľudskú psychiku), montáž optického neba, ozvučenie sauny, riadená ventilácia...

Záleží na požiadavkách zákazníka čo si vyberie a uzná za vhodné, radi mu však pri tom pomôžeme.

Avšak saunu je možné realizovať aj na mieste, kde sa nenachádza zdroj elektrickej energie.

Sauny typu Fínska sauna , infrasauna , kombinovaná, soľná, interiérová , exteriérová -  vyrábame na kľúč od zamerania  až po uvedenie do prevádzky. Pri výrobe používame len certifikované materiály, ktoré spĺňajú tie najprísnejšie podmienky a sú určené  výhradne pre výstavbu sáun.

 

Sauna nie je len zdraviu prospešná, ale stáva sa často aj dominantou bytu či domu. A to preto, že sa vždy snažíme splniť predstavy klientov, ktoré sú vždy jedinečné. Každá sauna je teda originálom.

Pri jej výrobe dbáme na každý detail a kvalitu spracovania materiálu. Dôležitú úlohu tu zohráva aj dizajn. Tu sa snažíme vyrobiť takú saunu, aby bola zaujímavou či už jej tvarom, použitými materiálmi alebo doplnkami.

SPLŇTE SI SVOJ SEN A DAJTE SI U NÁS VYROBIŤ VLASTNÝ WELLNESS PODĽA VAŠICH PREDSTÁV.

Exteriérové sauny sú z konštrukčného hľadiska náročnejšie na výrobu. Čo sa týka energetickej náročnosti, u týchto sáun dbáme na minimalizovanie tepelných mostov v konštrukcii. Dôležitú úlohu tu zohráva tepelná izolácia stien, stropu a podlahy.

Už základovú dosku a základové pásy dokonale odizolujeme proti vlhkosti a premŕzaniu.

Ak sa zákazník rozhodne pre výstavbu exteriérovej sauny, odporúčame ju skombinovať s relaxačnou miestnosťou. Najmä pri saunovaní vo fínskej saune, ktoré pozostáva spravidla z niekoľkých cyklov ( saunovanie, ochladzovanie a relax ), ktoré sa opakujú.

Čo je to wellness ?
Wellness  je program na zlepšenie duševnej a telesnej kondície. Primárne slovo wellness znamená cestu k súladu mysle, duše a tela. Cieľom je aby sa človek cítil dobre, čo by teda malo plynúť z duševnej, fyzickej a okolitej pohody.

Význam saunovania 
Saunovanie patrí medzi wellness procedúru, ktorá pomáha pri niektorých liečebných procesoch a pri budovaní imunity človeka.  Už naši predkovia využívali saunovanie v minulosti ako obnovu duševných a fyzických síl. Nie je teda divu, že táto metóda sa zachovala dodnes. Ale taktiež sa rozvíja do súčasných moderných metód. Popularita saunovania stále stúpa, so zvyšujúcou sa pozornosťou, ktorú ľudia venujú zdravému životnému štýlu.

Typy sáun ktoré ponúkame:

Fínska sauna (suchá sauna)

Táto sauna je typická vyššími teplotami od 60°C do 110°C a relatívne nízkou vlhkosťou. Ako hlavný zdroj tepla sa používa saunová pec ale aj pec s možnosťou vykurovania drevom. Pece na drevo sa používajú hlavne v exteriérových saunách, alebo na miestach bez možnosti pripojenia na elektrinu.

Tento typ vykurovania drevom sa používal už stáročia. Súčasťou obidvoch typov pecí sú saunové kamene. Na tieto kamene sa nalieva voda, ktorá tvorí paru. Tá zabezpečuje dočasné zvýšenie vlhkosti vzduchu a tým aj zvýšenie teploty v saune.

Priebeh saunovania vo fínskej saune:
Saunovanie vo fínskej saune pozostáva z troch fáz: zo samotného procesu saunovania, ochladzovania a relaxácie.

Saunovanie
Doporučená doba saunovania vo fínskej saune je  8 - 15 minút. Každý užívateľ sauny volí čas, ktorý strávi saunovaním individuálne podľa svojho zdravotného stavu, fyzickej kondícii,  skúseností so saunovaním a vlastného pocitu.

Ochladzovanie
Jedná sa o nárazové ochladzovanie studenou vodou alebo pobytom vonku. Pri ochladzovaní sa normalizuje teplota tela a okysličuje krv. Ochladzovanie osvieži nie len telo, ale aj ducha, povzbudí sa aj psychika.

Relaxácia
Ďalšou dôležitou fázou  je odpočinok, teda celkové uvoľnenie, ktoré nasleduje po potení a ochladzovaní. Relaxácia by mala prebiehať v príjemnom prostredí, ktoré zahŕňa príjemné podsvietenie, relaxačnú hudbu, prípadne aromatické prvky.

Infra sauna

Táto sauna sa od klasickej Fínskej sauny líši hlavne rozsahom používaných teplôt  ( od 40°C - 55°C.) Vďaka nízkej teplote môžeme pobyt v tejto saune predĺžiť na 20 - 45 minút.

Ďalším rozdielom je v použití  zdroja tepla. Už ako názov napovedá, v infrasaune sa ako hlavný zdroj tepla  používajú infražiariče. Žiarenie produkované infražiaričmi je neviditeľné a telo infračernené svetlo vníma ako teplo. Toto teplo produkované infražiaričmi  využíva medicína k terapeutickým účelom už dlhé roky. Preto je dôležité používať len kvalitné infražiariče. Výhodou infrasauny je, že jej priaznivé účinky si môžu dopriať aj ľudia, ktorí zo zdravotných alebo iných dôvodov nemôžu využívať klasickú saunu, kde sa teplota pohybuje okolo 100°C. Infračervené lúče účinkujú v podstate už pri nižších teplotách a preto potenie a prehriatie organizmu spolu zo všetkými pozitívnymi účinkami sa dostavuje už pri teplote 40°C - 55°C.

Výhodou infrasauny  je, že sa zmestí takmer kamkoľvek. Vyrobíme Vám ju na mieru, či už do kúpeľne, spálne, suterénu alebo podkrovia.

Takže infrasauna je ideálnym riešením do bytov, kde z hľadiska obmedzeného priestoru nezaberie veľa miesta a z hľadiska energetickej náročnosti jej stačí bežná zásuvka na 230V.

BIO sauna

Bio sauna je vlastne kombinácia fínskej a parnej sauny. Hlavným rozdielom oproti fínskej saune je ten, že Bio sauna sa vyhrieva na nižšiu teplotu (60°C – 70°C) ako fínska sauna ale s vyššou vlhkosťou vzduchu ( 30% - 60% ), ktorú nám zabezpečuje saunová pec so zabudovaným výparníkom vody.

Kombinovaná sauna

Tento typ je vhodný pre tých, ktorí sa nevedia rozhodnúť aký druh sauny zvoliť, ale aj pre tých, ktorí chcú využívať obidva zdroje tepla (sálavé z pece a infratechnológiu) v jednom. Preto existuje aj možnosť skĺbiť tieto dva typy sáun (suchej sauny a infrasauny)  do jednej.

Soľná sauna

Je to spojenie klasickej sauny so soľnými tehlami. Pri pobyte v takejto saune vstrebávame do tela minerály, ktoré sa nachádzajú v soli. Tieto minerály hrajú veľmi dôležitú rolu v prevencii proti zápalu hrdla, hrtanu, horných ciest dýchacích a taktiež pomáha pri prevencii a v boji s alergiou a nádchou.